HPI Merlin Tracer 240 RTF elekt vrt. jednorotorový DOPRODEJ

Kód zboží: HPIML14702 EAN: 5050864009775
Jednorotorový elektrovrtulník s nosným rotorem 380mm, vyniká vysokou stabilitou a je dodáván v setu s vysílačem 2,4GHz(mód 2). síťovým nabíječem, náhradní sadou listů a Li-po pohonným akumulátorem 7,4V 600mAh.
 • Cena s DPH:2 149 Kč
 • Cena bez DPH:1 776 Kč
 • Obvyklá cena:2 149 Kč
 • Dostupnost: Není skladem

HPI Merlin Tracer 240 RTF elekt vrt. jednorotorový DOPRODEJ

MERLIN Tracer 240 představuje rozvinutí konstrukčních principů, které se osvědčily u oblíbeného jednorotorového pokojového vrtulníku Colibri PRO. Také Tracer 240 je klasické koncepce s jedním nosným rotorem (se stabilizátorem Bell-Hiller) a vyrovnávacím rotorem neseným na ocasním nosníku. Už to ale není sotva třicetigramový drobeček, ale celkem robustní chlapák s nosným rotorem o průměru 380 mm a letovou hmotností 185 g. Díky tomu je vhodný nejen pro létání ve velkých místnostech, tělocvičnách a halách, ale zalétáte si s ním bezpečně i venku za bezvětří nebo slabého vánku. Tracer 240 bude hvězdou vlahých letních podvečerů, kdy se vítr utiší, a vy si budete vychutnávat létání s elegantním strojem ve stylu MD-530.

K ovládání slouží čtyřkanálová RC souprava pracující v pásmu 2,4G s přepínačem velikosti výchylek. Je vybavena také zásuvku Učitel-Žák, takže vysílač je možno použít i pro ovládání PC letového simulátoru. Vysílač je dodáván standardně v Módu 2 (ovladač plynu vlevo), ale lze jej snadno "přeoperovat" na uspořádání v Módu 1 s ovladačem plynu napravo.

Tracer 240 díky své konstrukci zajišťuje výbornou ovladatelnost; jeho letový projev je daleko živější, než u dvourotorových vrtulníků. Rychleji a citlivěji reaguje na řídící povely, takže jeho pilotáž je náročnější - vyžaduje stálé soustředění a rychlé reakce. Tracer 240 je tak mnohem blíže k "pravému" vrtulníku (jako je třeba Mini Titan E325), ale díky možnosti přepínání velikosti výchylek je pohodlně přístupný i pro naprosté začátečníky. Prostě nejprve začnete s malými výchylkami, kdy je vrtulník stabilnější a na řídící povely reaguje mírněji. A jakmile zvládnete základy pilotáže, "kopnete" tam plné výchylky a pořádně to rozjedete!

Konstrukce Traceru 240 je převážně plastová. Maketový trup je skořepina z tenkého, lehkého, ale odolného plastu se snadno odnímatelnou přední částí pro dokonalý přístup k palubní elektronice, hlavnímu motoru a mechanice. Nosný i vyrovnávací rotor mají svůj vlastní elektromotor. Ovládání modelu zajišťuje řídící jednotka, která v sobě skrývá regulátory pro motory nosného a vyrovnávacího rotoru, přijímač a gyroskop. 5g serva pro ovládání cykliky jsou montována zvlášť. Díky své nízké hmotnosti a celkově velmi kompaktní konstrukci je Tracer 240 velmi odolný při haváriích a tvrdých přistáních, kterým se v začátcích málokdo z nás vyhne.

RC set obsahuje:
 • Vrtulník Tracer 240 připravený k letu
 • Vysílač 2,4GHz v módu 2
 • 1x Li-Poly akumulátor 7,4 V 600 mAh
 • Nabíječ Li-Poly akumulátorů + adaptér 230V/50 Hz
 • Sadu náhradních rotorových listů
 • Kulisu křížového ovladače pro úpravu vysílače na Mód 1
Průměr nosného rotoru [mm]355
Délka [mm]380
Hmotnost [g]185
  Motory1x "180"
  AkuLiPol 7,4V/600mAh